Piękno domowej mozaiki

Mozaiki kafelkowe to jeden z niezaprzeczalnych trendów kilku ostatnich sezonów. Aranżacje w roli głównej z nimi można proponują w swoich katalogach m.in. producenci płytki Paradyż.

Wybieranie materiału na to, aby utworzyć mozaikę jest pewnego rodzaju przygodą. Istnieje kilka opcji kolorów i materiałów jakich można użyć. Szkło, żwir i stal nierdzewna to zaledwie kilka materiałów przyjaznych środowisku. Naturalne materiały, takie jak kamień, marmur, kafelki z kamienia wapiennego są to inne popularne opcje. Masz swobodę artystyczną jeśli chodzi o tworzenie mozaiki z niemal każdego materiału, który chcesz. Należy szukać firm instalacyjnych płytki w danym obszarze, te mogą odpowiedzieć na każde pytanie w tym temacie. Można też kupić wzorzec projektowy. Jeszcze lepiej, gdy skorzysta się z usługi firmy instalacyjnej, która zaprojektuje i zainstaluje mozaikę dla Ciebie. Można utworzyć własny projekt, który jest całkowicie płaski albo też można łączyć rożne z tekstur, kolorów i wykończeń aby stworzyć mniej standardową powierzchnię. Można użyć jednego koloru, wielu kolorów lub losowych tekstur, nie ma specyficznych wytycznych, jakich trzeba przestrzegać. Firmy instalacyjne znajdą najlepsze kombinacje dla ciebie.

Inspiracje na takie mozaiki można śmiało czerpać z Internetu oraz czasopism wnętrzarskich, bo jest tam ich naprawdę wiele. Kafelki używane do takich kompozycji są często różnej wielkości i można powiedzieć, że są małymi dziełami sztuki. Mozaiki najpiękniej będą prezentować się w łazienkach. Warto wtedy pomyśleć o efektownym oświetleniu, które podkreśli wygląd tego małego „dzieła sztuki”.